matematika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
matematika

ucenicki forum


You are not connected. Please login or register

Koliko je Bog milostiv

Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1Koliko je Bog milostiv Empty Koliko je Bog milostiv Thu Oct 14, 2010 2:51 am

xy^2

xy^2
Admin

Izvod iz Biblije

Davidova ženidba
Šaul reče Davidu:
"Evo svoju najstariju kćer Merabu dat ću ti za ženu, samo mi budi hrabar i vodi Jahvine bojeve!"
Mišljaše Šaul:
"Neću da padne od moje ruke, nego filistejska ruka neka se digne na njega!"
A David odgovori:
"Tko sam ja i što znači moj život, što li kuća oca mojega u Izraelu da budem kraljev zet?" kad dođe vrijeme da Šaulova kći Meraba pođe za Davida, dadoše je za ženu Adrielu iz Mehole.
Ali je Davida ljubila Šaulova kći Mikala; kad su to javili Šaulu, bilo mu je pravo.
Reče on u sebi:
"Dat ću mu je, ali će mu ona biti zamka i ruka filistejska dići će se na njega." (Šaul je po drugi put rekao Davidu: "Danas ćeš mi biti zet.")
Tada Šaul zapovjedi svojim slugama ovako:
"Razgovarajte se s Davidom tajno i recite mu: 'Gle, omilio si kralju i svi te njegovi dvorani vole; zato budi kraljev zet.'
I Šaulove sluge ponoviše te riječi Davidu, ali im David odgovori:
"Zar je u vašim očima malenkost postati kraljev zet? Ja sam samo siromah i mali čovjek!" Šaulove sluge dojaviše to Šaulu govoreći:
"Evo riječi što ih je rekao David."
A Šaul odgovori:
"Ovako recite Davidu: 'Kralj ne traži nikakva ženidbenog dara nego samo sto filistejskih obrezaka da se osveti kraljevim neprijateljima.'"
Šaul mišljaše da će tako Davida gurnuti u ruke Filistejcima. Šaulove sluge dojaviše te riječi Davidu, a njemu bijaše po volji da postane kraljev zet. Još prije nego što je isteklo vrijeme, spremi se David i krenu sa svojim ljudima te ubi Filistejcima dvije stotine ljudi; i donese njihove obreske i predade ih kralju na broj da bi postao njegov zet. Tada mu Šaul dade svoju kćer Mikalu za ženu. Šaul je jasno vidio da je Jahve s Davidom i da ga ljubi sav dom Izraelov. I Šaul se još većma poboja Davida i posta neprijatelj Davidu zauvijek. A filistejski su knezovi izlazili u boj, ali koliko su god puta izlazili, David je imao više uspjeha nego svi Šaulovi dvorani; i tako ime njegovo posta vrlo slavno.

2Koliko je Bog milostiv Empty Re: Koliko je Bog milostiv Thu Oct 14, 2010 2:54 am

xy^2

xy^2
Admin

David je Bogov izabranik. Isus je njegovog roda.

Bravo Boze, pod tvojim blagoslovom David ubija nevine ljude. Dalje se nizu njegova ubistva sve pod blagoslovom..

3Koliko je Bog milostiv Empty Re: Koliko je Bog milostiv Thu Oct 14, 2010 3:20 am

xy^2

xy^2
Admin

David u Keili
Javiše onda Davidu: "Filistejci opsjedaju Keilu i pljačkaju gumna."
David tada upita Jahvu:
"Treba li da idem na Filistejce i hoću li ih potući?"
A Jahve odgovori Davidu: "Idi, potući ćeš Filistejce i oslobodit ćeš Keilu.
" Ali rekoše Davidu ljudi njegovi: "Gle, mi smo već ovdje, u Judi, u neprestanom strahu; što će tek biti ako odemo u Keilu protiv filistejskih četa!"
Zato David još jednom upita Jahvu, a Jahve mu odgovori ovako:
"Ustani i siđi u Keilu jer ću predati Filistejce u tvoje ruke!"
David onda krenu sa svojim ljudima u Keilu, udari na Filistejce, otjera njihovu stoku i zada im težak poraz. Tako je David oslobodio građane
Keile.

Kad je ono Ebjatar, Ahimelekov sin, pobjegao k Davidu, on je došao u Keilu noseći u ruci oplećak.
Kad su Šaulu javili da je David ušao u Keilu, reče Šaul:
"Bog ga je predao u moje ruke jer se sam uhvatio u zamku kad je ušao u grad s vratima i prijevornicama." I Šaul sazva sav narod na oružje da ide na Keilu i da opkoli Davida i njegove ljude. Kad je David doznao da mu Šaul snuje zlo, reče svećeniku Ebjataru:
"Donesi oplećak!"
Nato se David pomoli:
"Jahve, Bože Izraelov, tvoj je sluga čuo da Šaul sprema navalu na Keilu da razori grad zbog mene. Hoće li Šaul doći kao što je tvoj sluga čuo? Jahve, Bože Izraelov, odgovori svome sluzi!"
A Jahve odgovori: "Doći će!"
David opet upita:
"Hoće li me prvaci Keile predati, mene i moje ljude, u Šaulove ruke?"
A Jahve odgovori:
"Predat će vas!"
Tada David ustade sa svojim ljudima, bijaše ih oko šest stotina; iziđoše iz Keile te lutahu kojekuda.
A kad su Šaulu javili da je David utekao iz Keile, odusta od vojnog pohoda. David se skloni u pustinju u gorska skloništa; nastani se na gori u pustinji Zifu. Šaul ga je neprestano tražio, ali ga Bog ne predade u njegove ruke.

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu